Pienen tytön äiti 22-vuotias Iida Vainio pitää kunnostaan hyvää huolta. Hänen sometililleen on ilmestynyt paljon kuntoiluun liittyviä julkaisuja. Iida kertoo nyt enemmän liikuntalajeista, joita hänellä on tullut harrastettua.
Lue myös: Iida Vainion ulkonäkö hämmensi paikalla olleet – Seiskan kuvalinkki
Lue myös: Iida Vainion karmea kokemus: ”Luulin oikeasti menettäväni heidät”
– Liikunta ei ole mulle harrastus, vaan elämäntapa. Oon aina rakastanut liikkua paljon ja monipuolisesti. Nuorena harrastin mm. yleisurheilua, josta lähti myös into juoksemiseen. Lisäksi harrastin ratsastusta, ringetteä ja monia muita lajeja, luettelee Iida.
Liikuntainto on tarttunut myös Iidan puolisoon muusikko Arttu Kuosmaseen eli Archie Cruziin. Hänkin vilahtaa Iidan julkaisemassa videossa, jossa pari on hikisessä puuhassa kuntosalilla.
– Tällä hetkellä tavoitteita urheilun saralla on paljon, mutta yksi niistä on juosta 5 km vielä kovempaan aikaan kuin nyt, paljastaa Iida suunnitelmansa.
Joku ihmettelee Iidan viittausta menneeseen nuoruuteensa. Myös parin mukana kuntosalille tullut Jellybean-koira on ollut ihmetyksen kohteena.
– Nuorena harrastit? Sähän olet edelleen tosi nuori, kommentoi eräs.
– Koira salilla? ihmettelee joku.
Iidan julkaisu kuntoilustaan löytyy alta ja täältä.