Kohujen pyörteisiin usein joutuva Johanna Tukiainen oli vähän aikaa sitten kihloissa. Kihlattu oli nuori Joonas Mäkäräinen, joka petti Tuksua jo kihlajaisyönä.
Lue myös: Joonas Mäkäräisen stripparirakas puhui Seiskalle: ”Mustamaalaamista ja ilkeämielistä”
Seiska kertoi aiemmin kihlaparin nukkuneen kihlajaisyönään samassa sängyssä strippari Milla Säilynojan kanssa. Joonas oli pettänyt Johannaa Millan kanssa saman yön aikana.
Tämän yön jälkeen alkoi tapahtua lisää. Kihlaus peruttiin ja Johanna halusi puhua Millasta paljon pahaa. Milla taas halusi puhdistaan maineensa Seiskan avulla. Seiska julkaisi juuri Millan kertomukset asioista.
– Johanna puhuu minusta somessa ja ties missä jatkuvasti haukkuen minua huoraksi. Se on mustamaalaamista ja ilkeämielistä, sillä hän antaa ymmärtää, että myisin seksiä, halusi Milla puhdistaa mainettaan.
Seiskassa kerrotaan tapahtumien uudesta käänteestä
Tällä kerralla Seiskan uutisen pääosassa ovat Joonas ja Milla. He ovat halunneet paljastaa Seiskalle menneensä kihloihin.
– Nyt tuli tällainen juttu, että me kihlauduttiin Millan kanssa ja meidän pitäisi nyt mennä naimisiin, kertoi Joonas iloisen uutisen.
Kihlasormuksia ei ole Joonaksen mukaan ehditty vielä hankkia. Kosinta oli tapahtunut Millan työpaikalla eli strippiklubilla.
– Johannaa ei ole kutsuttu kihlajaisiin, totesi Joonas.
Kihlajaisjuhlien ajankohdasta ei ole vielä tietoa. Kihlaparilla tuntuu pitävän kiirettä töiden takia.
Johanna halusi kertoa suorat sanat Millasta
Johannan eilisessä julkaisussa oli aiheena Milla. Hän halusi kertoa uudelleen suorat sanat naisesta, joka oli ennen hänen ystävänsä.
– Mitä tulee Millaan: niin totta kai Hän on huorintekijä! Se että hän petti mua kihlattuni kanssa vessassa, tekee hänestä jo huoran! kirjoittaa Tuksu nyt.
– Ne on kirjoittamattomat säännöt, että edes silloin, jos pari olisi eronnut, kaverin mieheen ei kosketa! Hyi häpeäisitte petturit! Ymmärrän hyvin miksi Joonaksella on vasikan viilto poskessaan! jatkaa hän vielä.
Johannan julkaisu löytyy tästä alta.
Julkaisua voi mennä lukemaan myös tänne.
Lähde: Seiska