Ruuhkavuosissa elävät Heikki Paasonen ja hänen vaimonsa Marita Paasonen pääsevät välillä hengähtämään esimerkiksi ulkomaanmatkojen merkeissä.
Lue myös: Heikki Paasonen kaunistautui Eppujen keikalle – ”Jutunjuurta aikaiseksi tänään Tampereella”
Lue myös: Marita Paasonen jäi yksin – yksi asia on paremmin ilman miestä talossa
Marita kertoo lähtevänsä tulevana viikonloppuna Milanoon viettämään ystävänsä 40-vuotissyntymäpäivää. Se mitä kotona on tapahtunut yöllä, ei tunnu tulleen hänelle yllätyksenä.
– Mistä tietää, että mulla on viikonloppuna ystävän 40 v reissu Milanoon? kyselee Marita sometarinoissaan.
Maritalla on antaa kysymykseen heti vastaus, koska tottahan toki lapset sairastuvat heti tällaisessa tilanteessa.
– Arvatkaa, itkikö toinen lapsi koko yön kurkkukipua, paljastaa hän yöstä.
Marita toteaa perään pahoittelunsa Heikille, joka joutuu ilmeisesti hoitamaan kipeää lasta yksin.
Maritan sometarinoita voi katsella 24 tunnin ajan.
Maritalla ja Heikillä on kaksi lasta
Paasosilla on kaksi lasta, joista molemmat ovat vielä alle kouluikäisiä. Perheen esikoistytär syntyi kesällä 2021 ja poika lokakuussa 2024.
Marita ja Heikki pääsevät välillä viettämään myös yhteistä aikaa. He viettivät kuun alussa yön Tampereella, jossa he osallistuivat Eppu Normaalin viimeiselle keikalle.