Miss Suomi on puhtoinen esikuva. Hän on monien tyttöjen idoli. Nyt kuitenkin on siirrytty ajasta modernimpaan, ja ”kisaemoksi” Alanyan missimatkalle on näemmä Instagramin perusteella lähtenyt tuleva Playboy-kaunottaremme Erika Helin.
Miss Suomi ja Playboy. Koska miksikäs ei.
Erika poseerasi joitakin viikkoja sitten Portugalin vesillä sikäläiselle Pleikkarille. Hän sulki näin takanaan monia ovia. Kun naiselta kysyttiin miksi misseily ei sitten kiinnostunut ja hän halusi heittää vaatteet narikkaan, hän vastasi, että hän kuuluu Pleikkariin. Niin yksinkertaista se on.
-Minusta alkoi myös tuntua, että en ole sellainen persoona, mitä missiltä haetaan, hän totesi.
Nyt Playboy-tyttömme on kuitenkin missiorganisaation mukana. Hän julkaisi kuvia Miss Suomi -paitaan sonnustautuneena, juontamassa kisaorganisaattori Sunneva Kantolan kanssa. Myöhemmin hän julkaisi Alanyasta kuvan, jossa vilahtaa tissi.
Meinaako Erika rekrytoida missimatkalla Miss Suomi -kandidaatteja Pleikkariin. Iso hih hi hii! Se jää nähtäväksi.