Näin Katie Holmes hieroo suolaa Cruisen haavoihin!

15.07.2012

Katie Holmes haluaa aivan selkeästi hieroa suolaa Tom Cruisen haavoihin ja tehdä selväksi, että Suri kasvatetaan juuri niin kuin hän haluaa.

Näyttelijätär on nimittäin ilmoittanut tyttärensä katoliseen kouluun New Yorkissa. Samaista Convent of the Sacred Heart –tyttökoulua ovat aikoinaan käyneet Lady Gaga, Nicky Hilton ja Caroline Kennedy. Opiskelu koulussa maksaa  38 000 dollaria vuodessa.

Tähän asti Suri on ollut kotiopetuksessa. Juuri koulunkäynnin aloittamisen on spekuloitu olevan yksi syy tähtiparin eroon, yleensä 6-vuotiaana lapset alkavat käydä skientologien koulua ja muutenkin osallistua enemmän kirkon toimintaan. Se, että Suri laitetaan katoliseen kouluun on näpäytys. Hän olisi toki voinut mennä ei-uskonnolliseenkin opinahjoon.

Lähde: L.A. Times