Viime viikonlopun Oulun Toto75-kierrokselta löytyi kaksi suurta voittoa. Molemmat niistä olivat yli 77 000 euron suuruisia voittoja.
Toinen suurista voitoista meni nettipelaajalle Poriin.
Toinen voitto meni helsinkiläisen nettipelaajan laatimaan porukkapeliin. Siinä oli 20 osuutta ja sen laatijalla oli siitä neljä osuutta. Lopuista osuuksista saadut voitot jakaantuivat ympäri Suomen.
Lue myös: Nyt tupsahti Suomeen vuoden isoimmat pelivoitot – tänne ne menivät
Voitot tulivat harjoituspeleistä.
Ensi viikonloppuna on tiedossa huippuraviurheilua Vermon raviradalla. Siellä kilpaillaan Finlandia-viikonlopun merkeissä. Päälähtö on sunnuntaina ja se on kansainvälinen huippuravilähtö Finlandia-ajo.
Suomen Toto75-pelissä on 75 000 euron jackpotin myötä tarjolla sunnuntaina jopa 200 000 euron potti.
Lue myös: Lotosta ja Jokerista satoi rahaa – näille paikkakunnille
Finlandia-ravien TotoTV-lähetystä pääsee seuraamaan suorana lähetyksenä molempina päivinä. Sitä voi katsella myös Ruutu-palvelussa.