Mistä pako…ei vaan panohuoneissa on kysymys? Siitä että lyhyeksi aikaa, esimerkiksi pariksi tunniksi, voi nyt muutamassa suomalaiskaupungissa vuokrata huoneen, jossa harrastaa seksiakteja. Samalla voi katsella ruudulta seksileffoja. Ovet saa lukkoon ja ikkunat verhoilla kiinni, mutta niitä voi myös pitää auki, jos haluaa uteliaita seuraajia.
Ideana on rauhaisa seksihetki vaikka keskellä kirkasta päivää. Enää ei tarvitse siis vuokrata kallista päivähuonetta hotellista.
Nyt eri keskusteluryhmissä on kilvan keskusteltu näistä panohuoneista. Tiettävästi ne näyttäisivät olevan enemmän vähemmistöryhmien käytössä, siis homoseksuaalien miesten.
Panohuoneita vuokrataan kuitenkin myös pariskunnille ja kenelle vain, joten sinänsä vähemmistöjen ei voi antaa leimata liikeideaa.
Aiheesta kirjoitti seksibloggari Mieshoro blogissaan paljastaen myös mistä panohuoneet löytyvät. Lue lisää TÄSTÄ.