Terhi Kokkonen paljasti iloisen uutisen!

Terhi ei paljastanut vielä nimeä.

Julkaistu:

Laulaja Terhi Kokkonen tuli tunnetuksi 1990-luvulla Ultra Bra -yhtyeen laulajana. Hän on toiminut myös Scandinavian Music Groupin laulusolistina ja sanoittajana alkaen vuodesta 2002.

Terhi on tehnyt muusikkouran lisäksi paljon muutakin. Hän on esimerkiksi kirjoittanut kirjan. Hänen esikoisromaaninsa Rajamaa (Otava) ilmestyi vuonna 2020. Hän voitti samana vuonna Helsingin Sanomien kirjallisuuspalkinnon. Sen arvo oli 15 000 euroa.

Terhi kertoo somejulkaisussaan iloisen uutisen, joka koskee kirjoittamista. Hän kertoo kirjoittavansa uutta kirjaa.

– Allekirjoitin kustannussopimuksen uudesta romaanistani, jota oon kirjoittanut viime kevättalvesta, paljastaa Kokkonen.

Terhille on tullut ilmoitukseen paljon onnitteluita.

Lue myös: IL: Hän oli kesän suosikkiesiintyjä – ylivoimainen voittaja

– Onnea kustannussopimuksesta, onnittelee yksi monista.

Julkaisusta selviää, että teoksen kustantaa tälläkin kerralla Otava. Siitä ei selviä vielä muita tietoja, kuten kirjan nimi.

Terhi täytti heinäkuussa 52 vuotta. Hän seurusteli pitkään bänditoverinsa Joel Melasniemen kanssa. Hänellä on keväällä 2010 syntynyt lapsi dokumenttiohjaaja Arto Halosen kanssa. Hän oli naimisissa sisustussuunnittelija Markus Viiperin kanssa.

Terhin iloista ilmoitusta voi mennä katsomaan tänne ja se on näkyvillä myös tässä alla.

Lisää Como.fi Googlen ensisijaiseksi lähteeksi