Somevaikuttaja ja tosi-tv-persoona Joni Hesselgren on kertonut avoimesti kauneusleikkauksistaan. Hän kävi sellaisessa viimeksi helmikuussa. Operaatio tehtiin Etelä-Koreassa.
Lue myös: Seiska: Supernopea toipuminen – tältä näyttää leikattu Joni Hesselgren nyt, kuvalinkki
Joni on kertonut Iltalehdelle kauneusleikkausten varjopuolista. Hän ei olisi välttämättä edes käynyt sellaisissa, jos olisi saanut siihen liittyvää terapiaa. Se ei tarkoita sitä, että hän katuisi niitä.
– Se, mitä oikeasti tarvitsen, on mahdollisuus puhua ammattilaisen kanssa niistä tunteista, sisäisistä demoneista ja itsevihasta, jotka ovat velloneet sisälläni. Vasta silloin voin aidosti voida hyvin, koska on käynyt selväksi, etteivät leikkaukset ole ratkaisu siihen, kertoi Hesselgren Iltalehdelle.
– Inhosin leukaani, nenääni ja hampaitani. Halusin tehdä asialle jotain. Voi olla, että olisin päätynyt näihin toimenpiteisiin joka tapauksessa, paljasti hän syitä operaatioihin.
Jonille on tullut ikäviä kommentteja viimeisimmän kauneusleikkauksen jälkeen. Niissä on ihmetelty, tehtiinkö operaatiossa mitään. Jonin ulkonäkö ei ole kaikkien mielestä muuttunut sen jälkeen.
– Jotenkin tuntuu, että siinä on vähän painetta, kun tekee tuon niin julkisesti. Ihmiset odottavat aina jotain massiivista muutosta, kertoo Joni.
Yksi selkeä muutos on näkyvillä, mutta se ei ole ollut tarkoituksena. Jonin poskessa on ulkoneva patti. Se on ruuvi, jollaisia asetettiin operaatiossa Jonin kasvoihin kaksi kappaletta. Toinen niistä on alkanut törröttämään. Jonin suunnitelmissa on palata Etelä-Koreaan loppukesän aikana, jotta se saataisiin siellä korjattua.
Joni julkaisi rohkeita kuvia heti operaation jälkeen
Joni ei peitellyt leikkauksen jälkeisiä kasvojaan. Ne näyttivät karuilta ja Joni julkaisi niistä sometililleen kuvia.
Tässä alla on Jonin helmikuussa julkaisema kuva, jossa kasvot on juuri operoitu. Julkaisua voi mennä katsomaan myös tänne.
Lähde: Iltalehti