Hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti ja ammattilaisnyrkkeilijä Hajji Muhis ovat viihtyneet julkkisbongareiden mukaan viime viikot niin hyvin yhdessä, jotta sutinat ovat ihan selviä.
Kaksikko toden totta viihtyy yhdessä.
Onko kyse rakkaudesta, se nähtäneen pian, mutta arvaamme: on kyllä.
Kaikki alkoi Tallinnasta. Viihdemedia Uuno kertoi kaksikon olleen 13. kesäkuuta Tallinnan Kulttuurikattilassa järjestetyssä Beazt Fight Night -kamppailutapahtumassa läheisissä tunnelmissa. Muhis otteli illassa Jamil Eloa vastaan ja voitti ottelun kaikin tuomariäänin.
Tallinnan jälkeen kaksikon mielenkiinto toisiinsa jatkui Helsingissä. Seiskan mukaan Aitolehti ja Muhis nähtiin seuraavana päivänä, 14. kesäkuuta, Helsinki City Festivalilla. Maanantaina 15. kesäkuuta kaksikko kuvattiin jälleen yhdessä, tällä kertaa Jaajo Linnonmaan Superterassilla.
Sittemmin Seiska kertoi kaksikon olleen runsas viikkoa myöhemmin somen perusteella samoissa maisemissa Länsi-Uudellamaalla sijaitsevassa Nummen Hiisi Resortissa. Uunon paparazzi on myös bongannut kaksikon hikilenkillä Eiranrannassa Helsingissä. Lopulta kaksikon kerrottiin jatkaneen Martinan asunnolle.
Uusin käänne nähtiin Turussa. Aitolehti on julkaissut Ruisrockista kuvia yhdessä Muhiksen kanssa. He kulkevat avoimesti festivaalialueella ja istuvat paatin kannella.
Kuka on Muhis?
Martina Aitolehden seurassa viime viikkoina nähty Hajji Muhis on suomalainen ammattilaisnyrkkeilijä.
Muhiksen oikea nimi on Muhammad Abdilrasoon. Hän on Suomen kansalainen ja syntynyt Tuuloksessa. Hän ottelee vasenkätisenä, ja hänen pituudekseen ilmoitetaan 178 senttiä.
Muhis on tehnyt uraa sekä amatööri- että ammattilaisnyrkkeilyssä. Hän on edustanut Tampereen Voimailuseuraa ja kuulunut Suomen joukkueeseen kansainvälisissä kilpailuissa. Hänestä on kirjoitettu myös moninkertaisena olympiatyylin nyrkkeilyn Suomen mestarina.
Ura on vienyt Muhista ulkomaille. Pari vuotta sitten hän harjoitteli Englannissa ja muutti sinne harjoittelun ja otteluiden vuoksi.
Muhis nousi kesäkuussa otsikoihin, kun hän kohtasi Jamil Elon Tallinnassa järjestetyssä Beazt Fight Night -tapahtumassa 13. kesäkuuta ja voitti ottelun kaikin tuomariäänin
Martina on puuma
Martina on 43-vuotias ja Hajji vasta 28-vuotias.
Parilla on 15 vuoden ikäero.
Martina onkin tämän vuoden virallinen ”Suomi-puuma” heti Susanna Penttilän jälkeen.