Sirpa Selänne on toivotellut hyvää naistenpäivää hieman erikoisemmalla tavalla.
Hän poseeraa kuvassa kadulla poliisin taktiset liivit yllään.
Taktiset liivit ovat suomeksi sanottuna luotiliivit, vahvistetut liivit, joiden tehtävänä on estää poliisin vahingoittuminen hyökkäys- ja ampumatilanteessa.
Mutta mistä Sirpa on liivit päälleen saanut? Niissä lukee aivan selvästi ”Police” ja ne näyttävät aidoilta ja vahvistetuilta liiveiltä.
Ehkä Sirpa ja Teemu tapasivat poliisin kadulla ja Sirpa sai säihkyripsin puhuttua liivit itselleen kuvaan, mene tiedä? Semminkin jos paikalla on ollut legendaarinen NHL-kiekkoilija Teemu, joka on vielä todennut poliisille tuntevansa itsensä presidentti Trumpin?
Lue myös: Teemu Selänne rakentaa jättitaloa: Uima-allas, tenniskenttä…
-Happy International Women’s Day to all. Let’s make sure we stand together for our values and rights. Hyvää kansainvälistä naistenpäivää kaikille ja muistetaan pitää toistemme puolta niin ylämäessä kuin alamäessäkin ja puolustaa naisten oikeuksia, Sirpa kirjoittaa.
Katso kuva alta: