Suomen ex-pääministeri Sanna Marin on viettänyt kesää monessa eri maassa ja paikassa. Hän on halunnut esitellä kesäänsä kuvien kera.
Lue myös: Sanna Marinin bisnes rojahti alas – tilillä silti huikea summa
Marin halusi julkaista kesästään kuvia ja pienen kertomuksen, koska häneltä ei ole ilmestynyt vähään aikaan julkaisuja.
Kuvasarja alkaa kesän alusta. Hän on ehtinyt kesän aikana muun muassa syömään ystäviensä kera, viettämään tyttöjen kanssa iltaa ja matkustelemaan.
Kuvien ja niihin liittyvien tekstien mukaan Marinin kesän ulkomaankohteina ovat olleet ainakin Zürich, Pariisi ja Kioto. Hän kertoo niiden olleen työmatkoja.
Vaikka Kioton matka oli työmatka, oli matkalla mukana myös Marinin puoliso Joni Willberg. He eivät kertoneet suoraan olevansa matkalla yhdessä. Mutta heidän molempien sometileille ilmestyi toukokuun lopussa yhtä aikaa Kiotoon liittyviä julkaisuja.
Marin on saanut kehuja
Yhden kuvan kohdalla mainitaan myös Marinin tytär Emma. Marin kertoo olleensa menemässä kuvassa Emman tanssiesitykseen kahvikupin kera.
Marin on saanut kuviensa myötä kehuja asuistaan ja muuten vain upeudestaan.
– Rakastan asuasi, kuuluu yksi kommenteista.
Kuvat hänen kesästään ovat nähtävillä tässä alla ja täällä.