Jääkiekkouransa lopettaneella Jere Karalahdella on viisi lasta. Neljä lapsista on vielä alaikäisiä. Hänen aikuisesta tyttärestään on nähty harvoin kuvia. Siksi Jeren juuri julkaisema kuva on harvinainen. Hän on kuvassa yhdessä tyttärensä (vuonna 2001 syntyneen) Ronjan kanssa. Kuvassa näkyy myös Jeren äidin hauta.
Lue myös: Uusi Stalaga-matsi tulossa – miten Jere Karalahti liittyy?
– Siitä on jo kaksi vuotta. Me puhuttiin tänään sulle kaikesta, me saatiin vastauksia. Me löydettiin meidät uudestaan, kertoo Jere julkaisussaan.
Kuvasta selviää, että Ronja on todellinen kaunotar. Hänellä on vaaleat kutrit ja päällään valkoinen pörrötakki.
Jos upotus ei näy, avaa se auki tästä.
Jerellä on viisi lasta
Ronja on Jeren vanhin lapsi. Hänen äitinsä on Susanna Karalahti. Jeren ja Nanna Karalahden lapset ovat syntyneet vuosina 2016, 2018 ja 2023.
Jerellä on myös yksi avioliiton ulkopuolella syntynyt tytär Stella. Stella syntyi vuonna 2013 ja hänen äitinsä on valkovenäläinen Oksana Chaiko.